JĘZYKI

W naszej szkole wyznajemy zasadę, że kto poznał język obcy, ten poznał nowy świat. Dlatego młodzież uczy się trzech języków obcych:

1. angielskiego – obecnie język międzynarodowy, nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Największe korporacje traktują język angielski jako język roboczy, znać go muszą wszyscy – od stażysty po prezesa spółki. W naszej szkole uczniowie przygotowują się do certyfikatów językowych Cambridge.

2. niemieckiego – język naszego sąsiada i partnera gospodarczego. W 2021 roku na terenie Dolnego Śląska zarejestrowane były 1163 spółki z kapitałem niemieckim, co stanowi prawie 14% wszystkich firm działających w województwie. Uczniowie przygotowują się do międzynarodowych certyfikatów językowych Goethe – Zertifikat.

3. język hiszpański – Język hiszpański jest drugim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi.W 2006 roku oceniano, że posługuje się nim jako językiem ojczystym około 650 milionów ludzi na wszystkich kontynentach, szczególnie w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Europie i zachodniej Afryce. Dalsze 100 milionów używa go jako drugiego języka, natomiast liczba ludzi w ogóle na świecie mówiących tym językiem przekracza półtora miliarda.