Działania edukacyjne

Organ Prowadzący Liceum prowadzi działalność edukacyjną od wielu lat. Wszystko zaczęło się od sieci przedszkoli prężnie rozwijającej się na terenie Dolnego Śląska. Kolejnym krokiem było założenie Niepublicznej Językowej Szkoły Podstawowej „Młody Kopernik” w Wałbrzychu – szkoły, którą kochają dzieci. Oferta edukacyjna szkoły, rozszerzony program nauczania języków obcych oraz matematyki, sprawiły, że „Młody Kopernik” jest szkołą, do której należy zapisywać się już z minimum dwuletnim okresem wyprzedzenia.

Sudeckie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu powstało jako kolejny naturalny etap rozwoju naszej działalności. To w odpowiedzi na sugestie rodziców naszych uczniów proponujemy szkołę z rozszerzonym programem nauczania języków obcych, matematyki. W trosce o rozwój nie tylko intelektualny, ale też fizyczny młodzieży, organizujemy czterodniowy tydzień nauki. Piąty dzień będzie przeznaczony na rozwój pasji /zajęcia dodatkowe.